طراحی پنت هاوس در مشهد

طراحی پنت هاوس در مشهد

16 سپتامبر , 2021 دسته بندی: مقالات

طراحی پنت هاوس در ایران | طراحی پنت هاوس لوکس | پنت هاوس تریبلکس | پنت هاوس دوبلکس | گروه معماری مهندس نیما بلواسی

اصطلاح پنت هاوس برای توصیف یک آپارتمان در طبقه بالای یک ساختمان بلند استفاده می شود. پنت هاوس عبارت است از: یک ساختار محصور در پشت یا بالای سقف هر قسمت از ساختمان که برای سکونت افراد طراحی شده یا مورد استفاده قرار می گیرد. پنت هاوس ها اغلب بزرگترین، لوکس ترین و بنابراین گران ترین آپارتمان ها در یک ساختمان هستند. وقتی نوبت به تزئین یک پنت هاوس می رسد، می تواند یک چالش سخت بزرگ باشد. برخی قطعات طراحی و انتخاب دقیق سبک و زیبایی را درخواست می کند. اندازه می تواند از نظر شخصی سازی فضا و ایجاد محیطی گرم یک عامل منفی باشد. به همین دلیل است که گروه معماری نیما بلواسی ایده هایی برای تزئین پنت هاوس به شما ارائه می دهد و ما فکر می کنیم که راه های زیادی برای این کار وجود دارد.

طراحی پنت هاوس لوکس و لاکچری

پنت هاوس، محوطه ای سرپوشیده در بالای ساختمان است چنین سازه ای ممکن است بالای شافت آسانسور، تجهیزات تهویه مطبوع یا پله های منتهی به سقف را در خود جای دهد. همچنین می تواند محل زندگی یا کار را فراهم کند. معمولاً یک پنت هاوس از نمای عمودی ساختمان عقب می افتد، بنابراین فضاهای باز یا تراس هایی در یک یا چند طرف ایجاد می شود را شامل می شود. اگرچه این کلمه در حال حاضر نشان دهنده یک آپارتمان مجلل و گران قیمت است، که منظره ای پانوراما دارد، اما از نظر تاریخی یک پنت هاوس صرفاً به یک ساختمان نسبتاً بزرگ تکیه داده، یا سوله یا ساختمان دیگر کوچکی بوده است. در قرون وسطی، یک پنت هاوس یا پنتیس در صنایع محاصره مهم بود، به عنوان سازه ای موقت که نیروهای محاصره کننده را برای حمله به دشمن آماده می کرد!!!

در حال حاضر، پنت هاوس معمولاً بیشتر یک اصطلاح بازاریابی است که به واحدی با چیدمان متفاوت از ساختمانهای دیگر، فضای بیرونی وسیع و چشم اندازهای عالی اشاره دارد اما لزوماً در طبقه آخر نیست. وقتی اکثر مردم به پنت هاوس فکر می کنند ، این واحد طبقه آخر یک ساختمان مسکونی مجلل است که معمولاً به ذهن می رسد.

۶ نکته طراحی برای طراحی پنت هاوس درمشهد

پنت هاوس یک آپارتمان در طبقه بالا، عموما در بالاترین طبقه، از آپارتمان یا هتل است که از نظر لوکس بودن و ویژگی های آن از سایر آپارتمان ها جدا شده است. پنت هاوس ها به عنوان اتاق های سرویس روی پشت بام شروع به کار کردند و قابلیت تبدیل بالقوه آنها به فضاهای زندگی خلاقانه و زیباشناختی به زودی مشخص شد.

طراحی داخلی هتل در مشهد

برای یک پنت هاوس، ویژگی اصلی مکان آن است. پنت هاوس یک آپارتمان است که بسیار لوکس ساخته شده است. بنابراین، فضای داخلی و هر جزئیات کوچک باید با دقت برای زندگی شیک طراحی شود.

۱: فضای تراس خصوصی در فضای باز

همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم، پنت هاوس ها از اتاق های سرویس روی پشت بام و با فضای باز قابل توجهی در اطراف ایجاد شدند. برای طراحی پنت هاوس مدرن خود، می توانید از همان اصل با پیچ و تاب استفاده کنید! پنت هاوس ها می توانند به جای ایجاد بالکن های تختخواب شونده به عنوان فضاهای تراس خصوصی عمل کنند. این می تواند یا یک فضای تراس در فضای باز برای یک باغ باشد، مملو از مبلمان و گیاهان گلدانی و چمن برای کف، یا همچنین می تواند با یک سقف طناب دار دائمی یا جمع شونده، طراحی شود تا به عنوان بالکن استفاده شود.، مزین به تاب و نورپردازی زیبا. حتی می توانید یکی از این فضاها را بین چندین آپارتمان تقسیم کنید، یا یک آپارتمان می تواند یک طبقه را اشغال کند.

۲٫ مبلمان ها در طراحی پنت هاوس مشهد

طراحی مبلمان آپارتمان پنت هاوس شما می تواند کاملاً با سایر عناصر داخلی- دیوارها، الگوهای کف و سقف هماهنگ باشد. مبلمان برای باغ تراس مجاور پنت هاوس شما با میز شیشه ای پیچیده با پایه های آهنی از قبل مسحور کننده است. یا با مشورت با تیم طراحی داخلی مهندس نیما بلواسی می توانید بهترین چیدمان را دریافت کنید. اگر می خواهید جلوه ای بسیار رسمی و کاربردی به پنت هاوس خود بدهید، مبل های مقطعی ایده خوبی هستند. با انتخاب مبل های منحنی و نیم دایره ای نیز می توانید از ساختارهای متعامد جدا شوید. مبلمان چوبی صیقلی می تواند فضای داخلی شما را بسیار باکلاس جلوه دهد. نه تنها این، سایه های مختلف چوب سوخته نیز معجزه می کند! اگر پنت هاوس نسبتاً کوچک است، مبلمان کمتری انتخاب کنید.

بازسازی ساختمان در مشهد

۳٫ رنگهایی که هاله ای مخملی ایجاد می کنند…

رنگ نقش مهمی را در طراحی پنت هاوس در مشهد بازی می کند. شما می توانید مبلمان و رنگ دیوارهای خود را متضاد نگه دارید – دیوارهای روشن تر به مبل های تیره تر نیاز دارند – آبی، قهوه ای و خاکستری. برای داشتن ظاهری پیچیده تر به سراغ رنگ های خنثی بروید.

۴٫ راه پله های پیچ در پیچ برای طراحی پنت هاوس

ممکن است ترجیحا یک تراس مجاور در بالای آپارتمان خود نداشته باشید، که از طریق یک راه پله زیبا و پیچ در پیچ از خود اتاق نشیمن به آن دسترسی پیدا می کنید. راه پله های پیچ در پیچ زیبا هستند و می توانند در طرح های رنگی و مصالح مختلف وجود داشته باشند.

۵٫ نورپردازی برای تأکید بیشتر

پنت هاوس در همه چیز باید لوکس باشد. از رفتن به سمت نورهایی که با فضاهای داخلی مناسب نیستند، خودداری کنید. شما می توانید چراغ های آویز را از سقف آویزان کنید یا آنها را با سقف کاذب در مجموعه ای از چراغ های سفید زیبا قرار دهید. طرح های نورپردازی در یک پنت هاوس می تواند به همان اندازه که می خواهید نوآورانه باشد. چراغ های آویزان یکی دیگر از گزینه های جالب برای تاکید بیشتر روشنایی است. برای اتاق خواب ها، از چراغ هایی برای میزهای جانبی در طرح های زیبا استفاده کنید. برای حمام ها، شمشیرها به اشکال هندسی ساده در اطراف ناحیه پانسمان خوب عمل می کنند. به یاد داشته باشید که در هر طراحی نورپردازی، لمس بسیار مدرنی داشته باشید. بالکن ها یا تراس ها می توانند با سیم هایی جدا از آویزهای سقفی روشن شوند. قرارگیری هوشمندانه چراغ ها جلوه ای براق و روشن را به ارمغان می آورد.

۶٫ پنجره و درب بدون قاب

پنجره های بدون چارچوب که تقریباً از کف تا سقف اجرا می شوند، راهی عالی برای افزودن مقدار مورد نیاز لوکس به پنت هاوس شما هستند. چنین پنجره هایی علاوه بر اینکه اتاق ها بسیار مجلل و بزرگ به نظر می رسند منظره ای مسحور کننده از منظره شهر را ارائه می دهند. برای درها، به شما توصیه می کنیم که سراغ درهای تک لنگه بروید. از استفاده از رنگهای روشن خودداری کنید – سعی کنید خنثی تر عمل کنید یا با دیوارهای داخلی استتار کنید. برای ورودی می توانید از درهای شیشه ای استفاده کنید.

طراحی نما کلاسیک با نیما بلواسی

طراحی پنت هاوس ها در مورد دکوراسیون و مبلمان به دنبال مینیمالیستی بودن هستند. عناصر موجود باید به اندازه کافی مجلل باشد تا از نیازهای دیگر اجتناب کند. در پنت هاوس ها فضای زیادی برای سفارشی سازی وجود دارد. کف های تزئین شده و سقف های مناسب برای فضاهای نشیمن، دیوارهای روکش شده برای حمام، تم های تک رنگ برای اتاق خواب، وسایل پر زرق و برق و درجه یک، عرشه و حیاط، سقف های قوسی و کفپوش های چوبی همه اینها مطابق سلیقه فرد و انتخاب فرد است. برای دریافت مشاوره طراحی پنت هاوس در مشهد و اجرای پنت هاوس های لاکچری خود با تیم معماری ما – مهندس نیما بلواسی تماس بگیرید.

طراحی پنت هاوس در مشهد
طراحی پنت هاوس در مشهد
طراحی پنت هاوس در مشهد