اجرای دیوار سبز در مشهد طراحی نیما بلواسی

اجرای دیوار سبز در مشهد طراحی نیما بلواسی

1 سپتامبر , 2021 دسته بندی: مقالات

اگر بخواهیم دیوار سبز را در خلاصه ترین حالت ممکن توصیف کنیم می توان گفت که کمبود فضای سبز در آپارتمان ها و مجتمع های مسکونی این روزها به شدت احساس می شود و افراد به دنبال این هستند که بتوانند از گل و گیاه در خانه های خود استفاده کنند. اما قرار دادن گلدان های متنوع در خانه و هر مکانی کمی دست و پاگیر است، از این روز با اجرای دیوار سبز در قسمتی از دیوار خانه که معمولا در قسمت پذیرایی یا نشیمن قرار می دهند هم به شیک بودن و هم به لوکس بودن فضا بسیار کمک میکنند. انواع دیوار سبز توسط گروه معماری نیما بلواسی به بهترین روش ها و به کارگیری از با کیفیت ترین متریال ها قابل پیاده سازی است. همچنین با دریافت مشاوره و استفاده از این تیم متخصص در تمامی زمینه های معماری از جمله دیوار سبز می توانید از خدمات فروش لوازم دیوار سبز از این شرکت نیز بهره مند شوید که بهترین لوازم و با کیفیت ترین را به شما ارائه می دهند. در ادامه مطلب اجرای دیوار سبز در مشهد همراه با ما باشید تا جزئیات دیوار سبز را بررسی کنیم.

اجرا و ساخت دیوار سبز در مشهد | گروه معماری نیما بلواسی

گرین وال طبیعی دیوارهای گیاهان سازگار با محیط زیست است که می توان آنها را در داخل و خارج قرار داد. گرین وال طبیعی فضایی را ایجاد می کند که یک محیط دوست داشتنی و آرام ایجاد میکند. راه اندازی گرین وال تقریبا ساده است اما زیرساخت آن باید کاملا اصولی پایه گذاری شود.

دیوارهای سبز زنده راهی مطمئن برای افزایش نمای ساختمان، بهبود کیفیت هوا و همچنین هوشیاری و سطح انرژی اهالی منزل است. طی نیم قرن گذشته، افزایش چشمگیر متقاضیان زندگی شهری منجر به افزایش قابل توجه آلودگی هوا و از بین رفتن فضاهای سبز شده است.

پرگولا و نحوه اجرای آن

دیوارهای سبز زنده (که معمولاً به آنها باغ های عمودی یا دیوارهای زنده می گویند) یک راه حل فوق العاده برای هر ملکی است که علاقه مند به بهبود فضای خود با مزایای ذاتی طبیعت است. دیوارهای سبز، فضای کسل کننده فضای داخلی را با تجدید حیات سبز می کند. آنها یک روحیه طبیعی الهام بخش و جذاب از نظر زیبایی به روحیه افراد ارائه می دهند. چه در نمای بیرونی و چه در داخل ساختمان نصب شده باشند، ساختارهای زنده و تنفسی گیاهان عامل مهمی را ایجاد می کنند که بسیاری از طراحان داخلی به دنبال پایداری هستند.

دیوارهای سبز زنده با ایجاد محیطهای جذاب، بیانی خیره کننده را ارائه می دهند. آنها از نظر ظاهر به همان اندازه تأمین کننده سلامتی هستند که چشمگیر هستند. گیاهان موجود در دیوارها به عنوان یک سیستم تصفیه هوای طبیعی عمل می کنند که ساکنان ساختمان می توانند از آن لذت ببرند. روندی نوظهور در طراحی سبز، این باغهای وسیع و سبز در سراسر جهان در نمای بیرونی آسمان خراش ها، در لابی هتل ها، مناطق پذیرایی ادارات و منازل مسکونی قابل اجرا است.

تهویه هوا با کمک دیوارهای سبز

دیوارهای سبز زنده فیلترهای طبیعی هوا هستند و محیط تمیزتر و نیرومندتری را ایجاد می کنند که به سلامت کلی افراد کمک می کنند. افراد در محیط خانه و یا اغلب در محیط کار خود در معرض سموم هوا مانند فرمالدئید ، مونوکسید کربن، VOC و بنزن قرار می گیرند. دیوارهای سبز زنده سموم مضر را متابولیزه می کنند و اکسیژن را در هوای محل کار آزاد می کنند، درست مانند گیاهان و گلدان های کوچک اما در مقیاس بسیار بزرگتر.

ترمووود چیست؟ نحوه اجرای ترموود در مشهد

دیوارهای سبز داخلی و خارجی سبز باعث خنک شدن هوا در ماه های گرم تابستان با فرآیندی موسوم به “تبخیر و تعرق” می شوند. در ماه های زمستان، مزیت اضافی عایق بندی ساختمان مشاهده می شود، بنابراین هزینه های انرژی برای گرمایش ساختمان کاهش می یابد. دیوارهای سبز رنگ بیرونی می توانند دمای سطح دیوار را تا ۵۰ درجه کاهش دهند؛ در نتیجه، صرفه جویی قابل توجهی در انرژی و هزینه های تهویه مطبوع به همراه دارد.

کاهش سر و صدا در محیط با کمک دیوارهای سبز یا گرین وال

یکی از مزایای کمتر شناخته شده دیوارهای سبز زنده ، سازه ها می توانند سطح سر و صدا را در ساختمانها کاهش دهند. در سراسر جهان از گیاهان برای کاهش سر و صدا در جاده ها و بزرگراه ها استفاده شده است. دیوارهای سبز زنده با این مفهوم گسترش می یابند زیرا پوشش گیاهی به طور طبیعی صداهای فرکانس بالا را مسدود می کند در حالی که ساختار پشتیبان می تواند به کاهش نویز فرکانس پایین کمک کند.

بیشتر تحولات اخیر در دیوارهای سبز عمدتا در طراحی سیستم ها به منظور دستیابی به راه حل های فنی کارآمدتر و عملکرد بهتر در تمام مراحل ساختمان متمرکز شده است. با این حال، سیستم های دیوار سبز باید تکامل پیدا کنند تا به راه حل های پایدارتری تبدیل شوند. در حقیقت، ادامه ارزیابی سهم سیستم های دیوار سبز اخیر در بهبود عملکرد ساختمانها و مقایسه تأثیرات زیست محیطی این سیستم ها با سایر راه حل های ساختمانی می تواند منجر به افزایش کاربرد آنها در ساختمان ها شود و بنابراین منجر به کاهش هزینه این سیستم ها شود.

انواع مختلف دیوار سبز

امروزه دیوارهای سبز را می توان به سه نوع سیستم رایج پانل، سیستم های مدولار، سیستم های دیوار سبز به شکل سینی و دیوارهای مستقل طبقه بندی کرد. درک صحیح از هر سه نوع به شما کمک می کند تا تشخیص دهید کدام یک برای محدوده پروژه شما مناسب است؛ تیم معماری نیما بلواسی در این زمینه به شما کمک می کند تا بهترین و مناسب ترین نوع دیوار سبز را انتخاب کنید. با شماره های درج شده در انتهای سایت می توانید ارتباط برقرار کرده و یا از طریق لینک ثبت پروژه، پروژه های خود را معرفی کنید.

* دیوار سبز نیمه فشرده از یک سیستم پشتیبانی برای بالا رفتن از گیاهان استفاده می کند. این سیستم های پشتیبانی می توانند کابل یا مش سیم باشند که درختان را در اطراف آن می پیچند و یک دیوار سبز متراکم ایجاد می کنند. از این موارد نیز می توان برای ایجاد یک محیط سایه دار خنک استفاده کرد و می تواند راه حل مناسبی برای ساختمانهایی باشد که نمای آنها در غیر این صورت ممکن است در هنگام بالا رفتن از گیاهان آسیب ببیند. دیوارهای سبز وسیع و نیمه فشرده می توانند غذا و زیستگاه حیات وحش را تأمین کنند.

*دیوارهای سبز فشرده از سبک سلول کاشتی تشکیل شده اند. این نوع دیوارها انواع مختلفی دارند و معمولاً از اجزای مشبک پلاستیکی یا ورقه های بزرگ نمد مانند مواد با جیب های خاک تشکیل شده است. این سیستم ها گزینه های زیادی را از نظر انتخاب تزئینی و گیاهی ارائه می دهند، اما از نظر آبیاری، وجین و کوددهی به طور کلی از نگهداری بالایی برخوردار هستند. دیوارهای سبز که نگهداری آنها بیشتر از مزایای زیست محیطی آنها است ، در دسته هنرهای سبز قرار می گیرند.


طراحی باغ و ویلا به سبک مدرن

*دیوارهای سبز ایستاده، دیوارهای سبز هستند که مستقل از ساختار معماری نیستند. برخی از نمونه های معمول این نوع ساختار ممکن است یک پرچین یا درختچه ای باشد که به طور منظم هرس شده است. این دیوارهای سبز در حالی که به طور گسترده ای به عنوان محافظ حریم خصوصی مورد استفاده قرار می گیرند، می توانند علاوه بر تهیه غذا و سرپناهی برای حیات وحش، از طریق انتخاب گسترده ای از شاخ و برگ، گل های همیشه سبز تا نیمه سبز، علاقه مندی فصلی را ایجاد کنند.

شرکت معماری نیما بلواسی متخصص در اجرای انواع دیوار سبز

قیمت دیوار سبز همیشه یکی از موضوعاتی است که برای افراد حائز اهمیت است. اما استفاده از گیاهان مختلف و متراژ مناسب برای راه اندازی دیوار سبز مشهد در تعیین نهایی قیمت دیوار سبز مشهد نقش کلیدی دارند. ممکن است از گیاهانی استفاده شوند که نیاز به دقت و مراقبت بالایی دارند و با توجه به سیستم های آبیاری خودکار باز هم لازم است به خوبی مراقبت شوند که طبیعتا می توانند کاهش هزینه ها را به دنبال داشته باشند اما در مقابل گیاهانی نیز وجوددارند که بسیار مقاوم هستند و در هر شرایطی می توانند سازگاری خوبی ایجاد کنند و همیشه طراوت و سبزی خود را نیز دارند، این گیاهان مسلما از قیمت های متفاوت تری برخورداند چرا که بسیار با کیفیت، زیبا و سازگار با هر محیطی هستند! برای دریافت اطلاعات بیشتر و تهیه لوازم دیوار سبز با شماره های درج شده در سایت ارتباط برقرار کنید.

اجرای دیوار سبز در مشهد طراحی نیما بلواسی  | قیمت دیوار سبز | فروش لوازم دیوار سبز | جزئیات دیوار سبز | دیوار سبز مشهد | ساخت دیوار سبز در مشهد
اجرای دیوار سبز در مشهد
اجرای دیوار سبز در مشهد طراحی نیما بلواسی  | قیمت دیوار سبز | فروش لوازم دیوار سبز | جزئیات دیوار سبز | دیوار سبز مشهد | ساخت دیوار سبز در مشهد
اجرای دیوار سبز در مشهد
اجرای دیوار سبز در مشهد طراحی نیما بلواسی  | قیمت دیوار سبز | فروش لوازم دیوار سبز | جزئیات دیوار سبز | دیوار سبز مشهد | ساخت دیوار سبز در مشهد