اجرای روف گاردن در مشهد

اجرای روف گاردن در مشهد

25 آگوست , 2021 دسته بندی: مقالات

برای طراحی و اجرای روف گاردن یا ساخت روف گاردن ساده نیاز است تا در ابتدا مشخص شود که چند متر فضا در اختیار است و البته برای بسیاری از افراد قیمت روف گاردن مهم است شاید برخی بخواهند که تمامی قسمت های روف گاردن پشت بام را طراحی کنند و یا بخواهند تنها قسمتی را طراحی کنند. اجرای روف گاردن مشهد توسط تیم معماری نیما بلواسی یکی از بهترین و جذاب ترین نمونه اجراها را پیاده سازی می کنند و این تضمین داده می شود که طراحی و اجرای روف گاردن در مشهد با زیرساخت های بسیار اصولی و همچنین مطمئن از نظر مقاومت و زیبایی پیاده سازی شود. لازم به ذکر است که برای طراحی روف گاردن و مشاهده نمونه پروژه هایی که انجام شده است به قسمت پروژه های معماری سبز شرکت معماری مهندس نیما بلواسی مراجعه کرده و یا اینکه با برقراری تماس از طریق شماره هایی که در زیر درج شده است ارتباط برقرار کنید.

روف گاردن (Roof Garden) یا بام سبز چیست و چه کاربردی دارد؟

روف گاردن باغی است که در پشت بام ساختمان قرار دارد. علاوه بر مزیت تزئینی سقف ممکن است غذا، کنترل دما، مزایای هیدرولوژیکی، ارتقاء معماری، زیستگاه ها یا راهروها را برای حیات وحش، فرصت های تفریحی فراهم کند و در مقیاس بزرگ حتی مزایای زیست محیطی را نیز به همراه داشته باشد. به عمل پرورش گیاهان و یا حتی برخی میوه و سبزیجات در پشت بام ساختمانها گاهی اوقات به عنوان کشاورزی پشت بام نیز اشاره می شود. که البته این روزها از فضای پشت بام بیشتر برای صرف غذا و یا اینکه شب های تابستانی برای دورهمی های کوچک و محلی برای استراحت افراد استفاده می کنند. به ندرت پیش می آید که برای روف گاردن در مشهد افراد بخواهند از منظر کشاورزی روی پشت بام به آن نگاه کنند.

طراحی باغ ویلا کلاسیک

اما در ابتدا لازم است بدانیم که تاریخچه معماری سبز مانند روف گاردن بام سبز و یا حتی دیوار سبز از کجا بوده و چطور این روش به تدریج به دیگر فرهنگ ها انتقال پیدا کرده است.

به سرعت در اواخر قرن ۲۰ پیش رفت. اگرچه باغهای پشت بام عمدتا به عنوان تازگی برای ثروتمندان کاشته شد و از آن لذت بردند، اما در اواسط دهه ۱۹۷۰ سیستم جدیدی در آلمان ایجاد شد. پل کفارت، رئیس رانا کریک، مونتری کالیفرنیا می گوید: رواج بام های سبز در اوایل دهه ۱۹۷۰ در آلمان آغاز شد، هنگامی که اولین سیستم های سقف سبز توسعه یافت و در مقیاس وسیع به بازار عرضه شد. این شرکت طیف وسیعی از باغ های مسکونی و تجاری پشت بام را طراحی و نصب کرده است. برخلاف پشت بام های سبز، این اولین رویکرد فناوری قابل اعتمادی را ارائه می داد که آبیاری پیچیده و محافظت در برابر نفوذ ریشه به باغ های پشت بام را فراهم می کرد.

کیفارت ادامه می دهد: دومین گام بزرگ توسعه بام های سبز وسیع در اواخر دهه ۱۹۸۰ بود. هدف این بود که سیستم های سبک تر و ارزان تر ایجاد شود که می تواند در سقف های بزرگ و مسطح اعمال شود. انگیزه اصلی سقف های سبز وسیع ترمیم طبیعت و محافظت از غشاهای سقف در برابر عناصر و نوسانات دما بود.

بازسازی ساختمان در مشهد

نحوه اجرای بام سبز یا روف گاردن در ساختمان

قبل از هر چیز به طراح نیاز است تا میزان بار را تعیین کند. مانند تقریباً هر پروژه، طراحی همزمان سقف سبز و ساختمان آسان تر است. با این حال، باغهای پشت بام را می توان بر روی هر سازه ای نصب کرد اگر بار را تحمل کند. توصیه می شود یک سازه برای تعیین ظرفیت بار فعلی یا مورد نیاز سقف نصب شود همچنین باید فردی باشد که بخش تاسیسات و تجهیزات این قسمت را پیاده سازی کند زیر ساخت ها، نیازهای برق و زهکشی آن باید توسط یک فرد متخصص در این زمینه انجام شود. پس از تعیین ظرفیت، روند طراحی می تواند آغاز شود. بسته به ظرفیت و محصول نهایی مورد نظر، مناطق کاشت می تواند به اندازه های مختلف تا سایزهای بزرگتر و گیاهان و درختچه های بزرگتر قرار بگیرد. با دریافت مشاوره و راهنمایی از افراد متخصص می توانید از جذاب ترین و لوکس ترین طراحی های بام سبز برخوردار شوید تنها کافی ست با ما تماس بگیرید.

انواع مختلف روف گاردن

در زیر سه نوع اساسی از پشت بام های سبز بر اساس پوشش گیاهی و نگهداری سقف طبقه بندی شده است:

باغ های وسیع سقفی

نوع روف گاردن در این مدل نیاز به حداقل لایه بستر خاک دارد و بنابراین نگهداری آن آسان است. این نوع بام سبزها برای انبارها، گاراژها، پشت بام ها یا سایر ساختمانهای اضافی در اطراف خانه مناسب هستند. در عین حال، ارزش زیبایی آن نیز کمتر است زیرا انواع پوشش گیاهی که روی آن رشد می کند بسیار محدود است.

گلسنگ و خزه مناسب ترین پوشش گیاهی برای این نوع باغ ها هستند. گلسنگ به راحتی می تواند روی سطوحی مانند پلاستیک، فلز و شیشه رشد کند. از سوی دیگر، خزه یک گیاه کوچک است که برای بقای خود به تغذیه کمتری و برای رشد آن به رطوبت بالای خاک نیاز دارد. این روف گاردن از نظر نوع پوشش گیاهی و ساخت هزینه کمتری دارد و برای آب و هوای مرطوب ایده آل است.

معماری مدرن و انواع آن

بام های سبز نوع نیمه فشرده سقفی

این نوع روف گاردن به لایه خاک عمیق تری نیاز دارد که تنوع گونه های گیاهی را افزایش می دهد. به دلیل پوشش گیاهی، بار بیشتر برای حفظ خاک و آب، ساخت و ساز پایدار تری برای این نوع مورد نیاز است. پوشش گیاهی را می توان با گونه های پایین تر جنس انجام داد. از آنجا که این گونه ها آبدار هستند، نیازی به آبیاری مکرر ندارند. با این حال، پوشش گیاهی در دوره های خشک طولانی مدت نیاز به آبیاری اضافی دارد. گلهای وحشی که نیازی به نگهداری ندارند به راحتی در چنین باغهای سقفی کاشته می شوند.

باغ های پشت بام فشرده

در این نوع باغ ها می توان سبزی مشابه باغ حیاط خانه مانند گل، درختچه، درخت و چندین عنصر متفاوت از گیاهان کاشت. با این حال، این باغ پشت بام نیاز به ساخت و سازهای بزرگ و پایدار دارد و از این رو اکثر ساختمانها برای باغهای بام فشرده مناسب نیستند. علاوه بر نیازهای اولیه تعمیر و نگهداری، در طول آبیاری نیز توجه خاصی را می طلبد.

شرکت معماری مهندسی جناب نیما بلواسی که در طول سالیان سال تجربه و اجراهای بی نظیر هتل ها ،رستوران ها وساختمان های معروف مشهد داشته است و همچنان آماده است تا ارائه خدمات خود را به شکل گسترده تر و متفاوت تری نیز انجام دهد. در ادامه با مشاهده تصاویر می توانید مشاهده کنید که طراحی روف گاردن هتل مهستان در مشهد را در لوکس ترین و زیباترین طراحی مشاهده کنید. تصاویر قبل از اجرا و بعد از اجرا

روف گاردن هتل مهستان مشهد
روف گاردن بام سبز هتل مهستان در مشهد
اجرای روف گاردن در مشهد – هتل مهستان