بازسازی ساختمان در مشهد

بازسازی ساختمان در مشهد

23 آگوست , 2021 دسته بندی: مقالات


بازسازی ساختمان چیست | خدمات بازسازی ساختمان |عکس بازسازی ساختمان | بازسازی ساختمان در مشهد | بازسازی ساختمان های قدیمی | پروژه بازسازی ساختمان | اصول بازسازی ساختمان

به طور کلی اگر بخواهیم تعریفی از بازسازی ساختمان داشته باشیم میتوانیم بازسازی ساختمان چیست را اینگونه شرح دهیم که بازسازی در معماری عبارت است از مرمت اولیه اولیه آثار معماری تخریب شده، بناهای تاریخی یا قسمتهایی از ساختمان… ممکن است بازسازی واحدهای ساختمانی به شکل اولیه با کمی مرمت اصلاح شود و یا اینکه به طور کامل از متریال و مصالح جدید استفاده شود.

بازسازی ساختمانها و بناهای مختلف در مشهد

گاهی اوقات، این نتیجه تخریب است که توسط ساکنان آسیب زا می شود و عوامل مختلفی بر خرابی ساختمان ها تاثیر گذار است مهمترین عامل استفاده بسیار زیاد در طی چندین سال که ممکن است بافت قدیمی داشته و حال خود را به شکل های مختلف نشان می دهد.

انواع مختلف بازسازی ساختمان

رویکردهای متفاوتی برای بازسازی وجود دارد که از شرایط مختلف بررسی می شود و ممکن است به اصل و حساسیت به اجرا متفاوت باشد. بازسازی اصلی، بازسازی انجام شده با استفاده از مواد یکسان و روشهای ممکن پس از تحقیقات گسترده منبع است. اغلب از اجزای اصلی موجود استفاده می شود این نوع بازسازی را می توان بیش از همه در ساختمانهای مهم فرهنگی و تاریخی یافت، که بعداً به عنوان اشیاء برای مشاهده عمل می کنند و به عنوان موزه استفاده می شوند. نمونه ای از این موارد تکمیل کلیسای جامع کلن است که سرانجام در اواخر قرن نوزدهم با کشف نقشه های اولیه ساخت و تکمیل آن به پایان رسید. اما در برخی موارد نیز بازسازی هایی وجود دارد که می توان به بازسازی ساختمان های مسکونی به تبدیل اداری و یا بالعکس و البته به روش های مختلف تبدیل ساختمان ها را می توان انجام داد.

تیم معماری نیما بلواسی با استفاده از روش های نوین معماری و همچنین به کارگیری مصالح و متریال های جدید بهترین طراحی و اجرا را برای انواع ساختمان ها پیاده سازی می کنند. بازسازی ساختمانها در دنیای معماری روز به روز تقاضا می شود. شرکت ما آماده است بازسازی هر نوع ساختمان یا محل را صرف نظر از عملکرد اولیه و میزان خرابی تماما مطابق با خواست و نیاز مشتری اجرا و پیاده سازی کند. تیم معماری ما ساختمان را کاملاً تغییر می دهند با استفاده از اصول بازسازی ساختمان که منجر به تغییر ظاهر کلی آن می شود، ویژگی های عملکردی بهبود یافته که بسته به نوع خاصی از فعالیت ها مورد نیاز است. علاوه بر تغییر ظاهر بیرونی و داخلی، می توان تغییرات واحد مسکونی به اداری یا تجاری یا حتی اداری به مسکونی را به بهترین شکل ممکن اجرا کند.

بازسازی آشپزخانه خانه های قدیمی

بسیاری از تقاضاهای مشتریان بر قسمتی از ساختمان یا واحد مسکونی است که می خواهند برای آن تغییراتی اعمال کنند، بنا بر طرحی که ساختمان های قدیمی دارند می توانند به طور کلی تغییرات داشته باشند و یا اینکه تنها تغییرات جزئی را شامل شوند. مثلا می توان گفت تنها می توان به تغییر کابینت ها اشاره کرد که به شیک شدن و تغییر فضا کمک می کند، استفاده از چوب و یا متریال های مختلف در رنگ ها و طراحی های متفاوت باعث شده تا بسیاری از افراد همین قسمت را بازسازی کنند. ضمن اینکه می توان به پوشش جدید سقف و یا کف، اپن و چینش متفاوت وسایل آشپزخانه بعد از بازسازی و یا نوسازی اشاره کرد.

بازسازی واحد مسکونی و تبدیل آن به غیر…

برای بازسازی، نوسازی واحد مسکونی با یک نمونه واقعی از تیم معماری نیما بلواسی همراه باشید تا تفاوت این واحد مسکونی که البته در ابتدا واحد مسکونی بوده و به واحد اداری تبدیل شده است، می پردازیم. واحد مسکونی لادن مشهد که تغییر کاربری داده و به واحد اداری تبدیل شده است که به شکل دو طبقه بوده و مساحت آن ۲۵۰ متر می باشد. در ادامه با مشاهده تصاویر قبلی این واحد ساختمانی می توانید طراحی که تیم معماری نیما بلواسی ارائه داده اند را مشاهده کنید.

سبک موردنظری که برای این طرح انتخاب شده است به خواست و سلیقه مشتری بوده که ترکیبی از مدرن و کلاسیک می باشد که طراحی بسیار جذابی را به وجود آورده است. در ادامه کمی راجع به این دو سبک صحبت خواهیم کرد…

معماری کلاسیک در یونان باستان و روم سرچشمه گرفته است و با تقارن، ستون ها، پنجره های مستطیل شکل و سنگ مرمر مشخص می شود. با گذشت سالیان سال هنوز هم از این سبک استفاده می شود که بسیار پرطرفدار است. معماری کلاسیک به سبکی از ساختمانها اشاره دارد که در اصل توسط یونانیان و رومیان باستان ساخته شده است ، به ویژه بین قرن پنجم قبل از میلاد در یونان و قرن سوم میلادی در رم.

نمونه طراحی واحد مسکونی: پروژه مسکونی فلسطین ۱۴ در مشهد، نظارت، طراحی و اجرا با تیم معماری جناب مهندس بلواسی

ویژگی های معماری کلاسیک

ساختمانهای کلاسیک در دوران یونان و روم باستان به طور معمول از سنگ مرمر یا سنگهای جذاب و بادوام دیگر ساخته شده اند، اما از آن زمان به بعد نیز از آجر، بتون و سنگ ساخته شده اند. تقارن و نظم در این نوع سبک حرف اول را می زند و بسیار به آن باید دقت شود. یکی از مهمترین عناصر معماری کلاسیک ستون است. بیشتر بناهای کلاسیک بر اساس نقوش طراحی ستون ها به ترتیب کلاسیک طبقه بندی می شوند، تقارن و تناسب معماری کلاسیک از این فلسفه پیروی می کرد که همه عناصر یک ساختار باید از لحاظ ریاضی دارای تناسبات کامل و تقارن هماهنگ باشند.

سبک معماری مدرن

طلوع معماری مدرن در زمانی رخ داد که بیشتر از موارد جدیدی که می تواند تفکر نوینی نیز ایجاد کند ظاهر شد. شعار این سبک را می توان گفت خیلی احساسی نیست چرا که استفاده از خلاقیت های جدید و از همه مهمتر استفاده از حداقل هاست.

مدرنیته با نپذیرفتن تزئینات و پذیرفتن مینیمالیسم، به مهمترین سبک یا فلسفه جدید معماری و طراحی قرن بیستم تبدیل شد. این با یک رویکرد تحلیلی در مورد عملکرد ساختمانها، استفاده کاملاً منطقی از مصالح (اغلب جدید) ، نوآوری های ساختاری و حذف تزئینات همراه بود. همچنین پس از نمایش معماری مدرنیستی در آمریکا در سال ۱۹۳۲ توسط معمار فیلیپ جانسون، به عنوان مدرنیسم بین المللی یا سبک بین المللی معروف بود.از آنجا که سبکهای معماری مدرن بسیار زیاد است ، چندین ویژگی تعیین کننده وجود دارد. اینها برخی از رایج ترین و گسترده ترین ویژگی های کلیدی هستند که در اشکال مختلف قابل مشاهده هستند.

طراحی دکوراسیون داخلی در مشهد

ویژگی های سبک مدرن

خطوط تمیز و حداقل: این خطوط فاقد تزئینات اضافی هستند و عموماً بافت یکدست و صاف دارند.

طراحی سقف پهن: به این معنا که وجود سقف های با ساختارهای افقی پهن و البته کم ارتفاع در این سبک بسیار مورد استفاده قرار میگیرند.

دیوارهای شیشه ای و پنجره های بزرگ: از شیشه استفاده بسیار سخاوتمندانه ای خواهید شد که به میزان قابل توجهی نور طبیعی را به فضای داخلی وارد می کند.

پلانهای کف باز و کاملاً مشخص از آنجایی که معماری مدرن بر روی فرم بر عملکرد تمرکز می کند: معماران به دنبال این بودند که کفپوش های بزرگ و جادار با ناهار خوری و فضاهای نشیمن که به یکدیگر متصل می شوند را اجرا کنند.

مصالح ساختمانی مدرن و سنتی: برخی از مصالح رایج در خانه های مدرن عبارتند از فولاد، بلوک بتنی، آهن و شیشه مصالح ساختمانی معمولی مانند چوب، آجر و سنگ به روشهای ساده تری برای نشان دادن زیبایی طبیعی این سبک بسیار استفاده می شود.

طراحی نماهای ساختمانی

تصاویری که در ادامه مشاهده می کنید نمونه اجرای پیشنهادی برای بازسازی واحد مسکونی لادن در مشهد می باشد که توسط تیم بلواسی در مشهد ارائه شده است.

در نهایت کار اجرایی تیم به شکل زیر به اجرا در آمده است، برای دریافت مشاوره و انجام پروژه های بازسازی ساختمان و یا نوسازی ساختمان می توانید با شماره هایی که در انتهای سایت درج شده است ارتباط برقرار کنید تا ضمن معرفی بهترین پیشنهادات از خدمات شرکت معماری نیز به بهترین شکل ممکن بهره مند شوید.