طراحی نما کلاسیک با نیما بلواسی

طراحی نما کلاسیک با نیما بلواسی

29 جولای , 2021 دسته بندی: مقالات

طراحی نما کلاسیک انواع ساختمان ها امروزه یکی از پرتقاضا ترین مواردی است که افراد برای طراحی نماهای ساختمانی خود درخواست می کنند. نما کلاسیک ساده هم جز انتخاب هایی می باشد که اغلب این روزها در هر نمایی می توانید آنها را ببینید و زیبایی این نماها در همین سادگی ست که خوب این مدل نماها معمولا سالیان سال مورد استفاده قرار میگیرند و با معماری مدرن و امروزی نیز کاملا همخوانی دارند. اما همین نما کلاسیک ویلا، ساختمان های مسکونی و تجاری شاید در ظاهر ساده به نظر برسند اما اگر اصول طراحی نما کلاسیک پیاده سازی نشود ممکن است ظاهری بسیار نافرم و نادرستی را در نهایت مشاهده شود که خوب در این قسمت وجود یک تیم تخصصی معماری، طراحی نما، طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی منزل نیاز است تا بهترین طرح و ایده را پیاده سازی کند. نما کلاسیک ویلا نیز بر خلاف سال های قبل استقبال بسیار زیادی از آنها می شود و در فصل تابستان که ساختمان سازی های متعددی فعالیت زیادی دارند، اجرای باغ و ویلا و همچنین محوطه سازی ویلا باغ نیز بسیار پرتقاضا است.

سایت معماری نیما بلواسی با داشتن سالها تجربه در زمینه ساخت و ساز، بازسازی، نوسازی، طراحی داخلی و دکوراسیون، اجرای صفر تا صد نماهای ساختمانی و معماری سبز تاکنون دستاوردهای بسیار مهمی را اجرا نموده است که می توانید با وارد شدن به لینک پروژه های ساختمانی انواع مختلف اجراها را مشاهده کنید.

در ادامه به بررسی طراحی نما کلاسیک می پردازیم که به موارد بسیار زیادی در این زمینه اشاره خواهد شد، تا پایان همراه ما باشید….

همه چیز در مورد نما کلاسیک

نمای کلاسیک را می توان در طراحی های مختلف، رنگ بندی متنوع متریال های خاص و … به کار برد. اصول طراحی نما کلاسیک بهتر است رعایت شود چرا که به کارگیری چندین نوع سبک در یک ساختمان و نما ممکن است دیگر تعریفی از یک نمای واحد نداشته باشد.

برای نمونه می توان به تخت جمشید اشاره کرد که ستون های بلند، سر ستون ها، مجسمه ها و کتیبه هایی وجودداشت که یک طراحی نمای کلاسیک را به رخ می کشد و همین بیان کننده نمای کلاسیک در قدیم می باشد که بسیار پرطرفدار است. اما امروزه نمای کلاسیک با کمی تغییرات برای ساختمان های مسکونی کمی متفاوت به نظر می رسد که البته باید گفت بیس کار همان است و با کمی بالا و پایین نمای ساختمان به شکل کلاسیک پیاده سازی می شود.

در مثالی دیگر از نمونه پروژه های ساختمانی توسط شرکت معماری نیما بلواسی می توان به هتل پارامیدا اشاره کرد که یکی از بهترین و جذاب ترین نمونه نمای ساختمان اجرا شده است. لازم است ذکر شود که در طراحی نمای ساختمان به صورت کلاسیک از سنگ استفاده می شود.

جزئیات باید به شکل ساده ای و البته بسیار منظم قرار بگیرند تا بتواند به فرم کلاسیک درآیند و در این نوع سبک پیچیدگی بسیار کمی وجود دارد.

ویژگی های مهم نمای کلاسیک در ساختمان ها

  • ستون ها بلند در ورودی ساختمان ها که البته امروزه بسیار کمتر استفاده می شود.
  • تناسب، هماهنگی و نظم بالا در کنار سادگی طرح
  • تقارن تعداد پنجره ها با فاصله منظم از یکدیگر
  • سقف های بلند و استفاده از سنگ و متریال های مناسب این سبک
  • طراحی پنجره ها می تواند به شکل صاف یا قوس دار باشد که بلند بودن اندازه پنجره ها به جذابیت و زیبایی نما کمک زیادی میکند.
  • خطوط و ایجاد فضاهای منحنی نیز یکی از مواردی است که می توان برای بالا بردن جذابیت از آن استفاده کرد.

رایج ترین مصالح به کار رفته در طراحی نمای کلاسیک

همانطور که گفته شد، از سنگ به عنوان متریال اصلی طراحی نما به سبک کلاسیک استفاده می کنند که این سنگ ها معمولا از نوع تراورتن، گرانیت و مرمر می باشد که جزء پرطرفدارترین ها می باشد ضمن اینکه در کنار آن از مصالح جدیدتر مانند بتن الیاف شیشه ای نیز استفاده می کنند که از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیز می باشد. همچنین سیمان سفید (برای پروژه هایی که هزینه پایین برایشان مهم است) بسیار به طراحی و زییایی این سبک کمک می کند. در نهایت بسته به هزینه پروژه های ساختمانی و درخواستی که صاحب پروژه از تیم معماری دارد میتواند بهترین، با کیفیت ترین و جدیدترین مصالح ساختمانی را به کار بگیرد.

هتل پارامیدا شاهرود؛ طراحی، نظارت و اجرا با مهندس نیما بلواسی

نمونه پروژه های درج شده در این مطلب تماما نمونه کار تیم معماری مهندس نیما بلواسی می باشد که به گفته ایشان برای طراحی نمای کلاسیک از نمونه سنگ های ساب خورده یا براق استفاده شده است و ضمن اینکه شاسی کشی در این نوع نما بسیار مهم است (منطور همان آهن کشی ست که براساس طرح انتخاب می شود). در قسمت بالایی نما می توان از سرستون ها و یا تاج استفاده کرد که سلیقه ای می باشد، نورپردازی در این نمونه طراحی ها مخصوصا معماری هتل باید براساس چیدمان خاص و منحصر به فردی ارائه شود که دید این نوع ساختمان ها را به وضوح نشان دهد. در نهایت توجه به جزئیات و تقارن در معماری هتل پارامیدا واقع در شاهرود یکی از اصلی ترین معیارهای این نوع طراحی و اجرای نما ساختمان به شکل کلاسیک است. در ادامه می توانید با مشاهده پروژه تصاویر قبل و بعد نمای هتل پارامیدا شاهرود را مشاهده کنید…

طراحی نمای کلاسیک مربوط به هتل پارامیدا
اقدامات اولیه هتل پارامیدا برای طرح نهایی به شکل نمای کلاسیک واقع در شاهرود
نمای کلاسیک هتل پارامیدا شاهرود پیش از تکمیل نهایی
هتل پارامیدا، نورپردازی و نمای کلاسیک

برای دریافت مشاوره در زمینه ساخت وساز یا بازسازی و نوسازی و همچنین معماری سبز شامل اجرای گرین وال و روف گاردن می توانید از طریق لینک های قرار داده شده و یا با برقراری تماس در انتهای سایت ارتباط داشته باشید.