طراحی باغ ویلا کلاسیک

طراحی باغ ویلا کلاسیک

21 ژوئن , 2021 دسته بندی: مقالات

طراحی باغ ویلا کلاسیک | طراحی خانه باغ | طراحی محوطه باغ و ویلا ایرانی | طراحی باغ و ویلا در مشهد | طراحی باغچه ویلا | طراحی باغ ویلا 1000 متری |  طراحی باغ ۶۰۰ متری  | طراحی باغ ویلا لاکچری | نقشه باغ ویلا ۷۰۰ متری

برای طراحی باغ ویلا کلاسیک نیاز است تا در ابتدا سبک کلاسیک در معماری در این نوع پروژه های ساختمانی به کار گرفته شود که شدت یا کمتر استفاده کردن این سبک یا برخی از قواعد و اصول آن بسته به نگاه معمار و طراحی داخلی و همچنین سلیقه مشتری دارد. معمولا ساخت پروژه های ساختمانی مانند: طراحی خانه باغ یا طراحی باغ ویلا لاکچری را در فصولی از سال انتخاب می کنند که شرایط آب و هوایی بهتر به روند کار کمک کند و به نوعی کار سریعتر جلو برود. در فصل بهار و تابستان افراد زیادی هستند که دارای ویلاهای پیش ساخته می باشند و یا اینکه قصد دارند طراحی باغ ویلا ۱۰۰ متری یا طراحی باغ ۶۰۰ و مثلا ۷۰۰ متری را به دست یک تیم متخصص و حرفه ای سپرده تا طراحی و اجرا کنند.

اما این موضوع را در نظر داشته باشید که طراحی باغ ویلا ۱۰۰۰ متری نیاز دارد تا صفر تا صد کار توسط یک معمار، نقشه کش و طراح داخلی طرح اولیه پیاده سازی شود و سپس مراحل ساخت و ساز آن شروع شود. اما در مورد ویلاهای پیش ساخته، موردی که بیشتر خودنمایی می کند نوسازی، طراحی نما و طراحی داخلی و دکوراسیون آن می باشد چرا که پایه ریزی و بنای اولیه ساختمان از قبل انجام شده است و تنها نیاز است که طراحی محوطه باغ و ویلا ایرانی یا هر سبکی دیگری در معماری اجرا شود.

سایت معماری نیما بلواسی در زمینه اجرای پروژه های ساختمانی مانند: نمای پروژه های ساختمانی، طراحی باغ و ویلا در مشهد و تمامی شهرها، اجرای گرین وال یا دیوار سبز، اجرای روف گاردن یا بام سبز، معماری و طراحی داخلی رستوران، کافی شاپ و انواع فست فود، طراحی نمای ساختمان های اداری و دکوراسیون داخلی اداری و… دارای سالیان سال تجربه است که به کمک تیم حرفه ای در این زمینه فعالیت می کند. با مشاهده نمونه پروژه های اجرا شده در این تیم به کیفیت و طراحی بی نظیری که برای ساختمان ها به کار گرفته شده است، می توان مهارت و توانمندی این تیم معماری و طراحی داخلی را مشاهده کرد.

برای هزینه پروژه های نما، یا طراحی داخلی و دکوراسیون و معماری سبز (بام سبز و دیوار سبز) می توانید با شماره هایی که در انتهای سایت درج شده است ارتباط برقرار کرده و یا ثبت پروژه های ساختمانی خود را از طریق لینک قرار داده انجام دهید. در ادامه همچنان با ما همراه باشید تا طراحی باغ ویلا کلاسیک را بر طیق اصول اولیه شرح داده و موضوعات مختلفی را مورد بررسی قرار دهیم….

طراحی باغ و ویلا به سبک کلاسیک در معماری

در ابتدا لازم است ذکر شود که وقتی صحبت از سبک کلاسیک در معماری و یا حتی سبک مدرن در معماری می شود موضوعی مورد توجه استفاده از هندسه و اشکال هندسی می باشد که می تواند به صورت متقارن و منظم برای استفاده های مختلف به کار گرفته شود.

در این سبک ها از تجملات و اشراف گرایی در حد قابل قبولی استفاده می شود چرا که بیشر از آن مارا قاعدتا به یاد دکوراسیون به سبک های فرانسوی، ایتالیایی یا سبک های اشرافی می اندازد.

استفاده از سبک کلاسیک در طراحی باغ و ویلا نیز به دلیل هماهنگی های زیادی که در این سبک به کار گرفته می شود این روزها طرفداران زیادی دارد و فضای بسیار لوکس و لاکچری را ارائه می دهد.

این سبک بسیار منظم است و شلوغ کاری در طراحی و یا فضای بیرونی مفهومی ندارد؛ شاید به این دلیل است که برخی افراد ساده بودن در عین لوکس بودن را بسیار ترجیح می دهند به طراحی هایی که از متریال و دکوریجات های مختلفی استفاده شده کرده اند. لازم به ذکر است که هر نوع سبک در معماری دارای طرفداران مختص به خود است و تمام طراحی های انجام شده در سایت معماری نیما بلواسی به خواست و سلیقه مشتری می باشد.

اصول طراحی داخلی کلاسیک (مناسب برای باغ – ویلا و…)

اصول و قواعدی که در سبک های مختلف معماری به کار گرفته می شود در هر نوع ساختمان اعم از: ساختمان های اداری، مسکونی، تجاری، فرهنگی، رستوران، کافی شاپ و سبک کلاسیک در معماری برای باغ و ویلا یکسان است و اگر کسی قصد داشته باشید از این سبک استفاده کند باید بر طبق اصول و قواعد آن پیش برود.

اما سبک های معماری می توانند به صورت تلفیقی و ترکیبی مورد استفاده قرار بگیرند اما باید آن دسته از سبک هایی باشند بر اساس دانش اولیه با یکدیگر قابلیت همخوانی دارند و در کنار یکدیگر می توانند ترکیب تماشایی را به وجود آورند.

این سبک هیچ گاه به اصطلاح از مُد نمی افتد چرا که متریال ها به کار رفته در آن و همچنین دکوریجات و در نهایت طراحی داخلی و دکوراسیون کلاسیک باعث می شود که یک فضای به روز را پدید آورد و فرد را مدت زمان زیادی درگیر خودش کند که این بسیار مناسب برای کسانی است که وقت زیادی بابت تعویض هر باره دکوراسیون داخلی منازل، خانه باغ یا ویلاهای خود را ندارند!!!

نقطه کانونی در سبک کلاسیک

یک عنصر اساسی و اصلی در سبک کلاسیک استفاده درست از نقطه کانونی است که بسیار به دیده شدن نمای داخلی کمک میکند و می توان این نقطه را یک شومینه یا یک آینه در نظر گرفت که به نوعی خاص طراحی شده و در کنار آن میز و صندلی ها، مبل ها و هر نوع مورد دیگری استفاده شود. در نظر گرفتن بهترین فضا برای نقطه کانونی باعث می شود که فرد به محض ورود حس خوب و چیدمان منظم هر چیزی را احساس کند.

رنگ مناسب برای سبک کلاسیک در معماری

استفاده از پالت رنگی که بیشتر تداعی کننده طبیعت باشد بسیار مناسب برای طراحی باغ ویلا کلاسیک می باشد که آرامش بسیار خاصی را به افراد ا ارائه می دهد. رنگ هایی مانند: نقره ای، زیتونی، خاکستری، کرم، بژ، طیف رنگ های گرم و البته در حالت بسیار کم رنگ و ملایم!!!

حتما بخوانید: معرفی معماری بیوفیلی (طبیعت گرایی در معماری)

به طور کلی رنگ هایی باید استفاده شوند که درعین زیبایی و ملایم بودن بتوانند فضایی آرام، گرم و صمیمی را ایجاد کنند و افراد بتوانند آخر هفته یا تعطیلات آرامشبخشی را در باغ و ویلای خود سپری کنند.

طراحی دیوار در سبک کلاسیک

بیشترین متریال هایی که برای طراحی دیوار استفاده می کنند کاغذ دیواری یا پانل های چوبی دیواری است که در طرح های مختلفی وجود دارند. اما برای طراحی گچ بری های سقف باید از سبک هایی استفاده شود که کلاسیک بوده و به نوعی زیاد شلوغ و پر نقش و طرح نباشد! چرا که در این سبک سادگی و استفاده از طراحی های هندسی به نوعی حرف اول را می زند!!!

انتخاب مبلمان در سبک کلاسیک برای باغ- ویلا

همانطور که گفته شد استفاده از هر چیزی که در عین سادگی لوکس باشد، مهم است و همین اصل بیان کننده کلی سبک کلاسیک در معماری است. برای انتخاب مبلمان، می توان از طرح هایی استفاده کرد که دارای خطوط ساده و متقارن هستند و در دسته بندی کلاسیک تهیه و تولید می شوند.

مبلمان های چوبی که دارای ساده ترین طرح ها می باشند و لوکس بودن خود را در همین سادگی به نمایش می گذارند جزء بهترین انتخاب ها برای طراحی داخلی باغ و ویلا به سبک کلاسیک هستند.

در پایان توصیه می شود که برای اجرای هر نوع دکوراسیون و یا اجرای پروژه های ساختمانی خود از تیم متخصص و حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید چرا که نیاز به تخصص و مهارت دارد که با دانش کمی افراد زیادی در این زمینه دارند اجرا کردن آن به تنهایی کافی نیست و طبیعتا طرح و نقشه دلخواه به وجود نمی آید.

طراحی باغ ویلا کلاسیک | طراحی خانه باغ | طراحی محوطه باغ و ویلا ایرانی | طراحی باغ و ویلا در مشهد | طراحی باغچه ویلا | طراحی باغ ویلا 1000، ۶۰۰ و۷۰۰ متری
طراحی باغ ویلا کلاسیک | طراحی خانه باغ | طراحی محوطه باغ و ویلا ایرانی | طراحی باغ و ویلا در مشهد | طراحی باغچه ویلا | طراحی باغ ویلا ۱۰۰۰، ۶۰۰ و۷۰۰ متری
طراحی باغ ویلا کلاسیک | طراحی خانه باغ | طراحی محوطه باغ و ویلا ایرانی | طراحی باغ و ویلا در مشهد | طراحی باغچه ویلا | طراحی باغ ویلا 1000، ۶۰۰ و۷۰۰ متری