نورپردازی استخر

نورپردازی استخر

29 دسامبر , 2020 دسته بندی: مقالات

نورپردازی استخر | نورپردازی نقطه ای | نورپردازی یکنواخت| روش نورپردازی | انواع نورپردازی | نورپردازی از بالا | نورپردازی با فیبر نوری | نورپردازی سرپوشیده | اصول نورپردازی | نورپردازی سقف | نورپردازی کف 

۵ ایده نورپردازی استخر

استخرها اگر به درستی و در محلی مناسب قرار بگیرند می توانند یکی از مواردی باشند که به زیبایی حیاط شما جذابیت خاصی ببخشند و این طراحی از این نظر مهم است که نورپردازی نیز اصولی طراحی شود تا در شب دید بسیار زیبایی داشته باشد.

این مکان ها باید به طور مرتب آب و تمیزی آنها رعایت شود و نورپزدازی آنها نیز مهم است که بتواند شب های شما را خاطره انگیز و زیبا جلوه دهد.

۱٫نورپردازی حاشیه

حاشیه اگر با روشی اصولی نورپردازی آن انجام شود بسیار زیبا و جذاب به نظر می رسد و البته این روش از جمله روش های پرطرفدار می باشد که افراد آن را انتخاب می کنند و اگر حاشیه استخر نورپردازی شود کل استخر نورانی می شود که این نوع نورپردازی استخر در ویلاهای امروزی کاربرد زیادی دارد که با لامپ شلنگی و یا خطی قابل انجام است.

نورپردازی خطی و حاشیه ای

۲٫ نورپردازی کف استخر

نورپردازی کف بسیار شگفت انگیز و متفاوت است که برای استخرهایی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد که حالت بیرون زدگی یا باکس مانند دارند و بدنه استخر بالاتر از سطح زمین قرار گرفته است.

نورپردازی کف استخر

نورپردازی بدنه باعث می شود که حجم آب بیشتر دیده شده و فرم خاصی را به استخر شما می دهد و قطعا مورد علاقه و خواهان زیادی دارد.

۳٫ نورپردازی از بالا (به صورت آبشاری)

نورپردازی آبشاری جان تازه ای به آنها می بخشند و آبنماهای عمودی یا صفحه ای یکی از گزینه هایی است که می توانید انتخاب کنید و به زیبایی استخر خود جذابیت بالاتری ببخشید.

نورپردازی آبشاری استخر

نورپردازی آبشاری به صورت خطی یکی از بهترین انتخاب ها می باشند و جریان آب را به صورت واضح تری نشان می دهند که می توان تاکید بیشتری بر روی لبه آب و محل ریزش آن داشت!

۴٫ نورپردازی یکنواخت

برخی از این مکان ها هستند که تماما و سراسر آن دارای روشنایی می باشد که طبیعتا یک صفحه تمام نور در کف آن قرار دارد و نور را به سمت بالا حرکت می دهد.

نورپردازی سقف استخر نورپردازی کف استخر

اما در واقع با قرار دادن لامپ های ال ای دی می توان چنین نورپردازی هایی را انجام داد که چنین حسی را به فرد منتقل می کند که نور به صورت سراسری است.

۵٫نورپردازی نقطه ای

از جمله ساده ترین روش های نورپردازی، به صورت نقطه ای می باشد که یکی از روش های رایج برای زیباتر کردن این مکان است و در این روش نقطه های خاصی را مشخص می کنند که فضای استخر را روشن می کند و تا محیط اطراف خود را به نسبت مشخصی نورانی می کند که ظاهر ساده ای را به استخر می باشد و به همین دلیل بهتر است این نورپردازی در محلی قرار بگیرد که در کنار فواره ها، گوشه ها، حوضچه ها و جاهایی باشد که دوست دارید همان نقطه ها بیشتر روشن باشند.

نورپردازی نقطه ای استخر

اصول مهم در نورپزداری

  • برای نورپردازی باید محل رفت و آمد مدنظر قرار بگیرد و روشنایی در این مناطق نباید زیاد باشد چرا که ممکن است افراد را آزار دهد. برای روشنایی این بخش ها نمی توان از لامپهایی که گرما تولید می کنند استفاده کرد چرا که تعادل دمای محیط را بهم میزند، همچنین می توان از وسایل توکار و به صورت مخفی کار شده استفاده کرد که در استخرها هر چقدر موانع کمتر باشد بهتر است.
  • برای بخش رختکن بهتر است از نور ساده استفاده شود و نیازی نیست که نورپردازی های بسیار خاصی در این قسمت انجام بگیرد.
  • برای استخر های روباز بهتر است نورپردازی از کف انجام شود چرا که در شب و در زیر نور ستارگان زیبایی بسیار خاصی به فضا می بخشد.
  • در مقابل برای استخرهای سرپوشیده بهتر است نورپردازی از سقف انجام شود که روشنایی مستقیم سقف را تامین می کند.

تیم معماری و طراحی داخلی پروسه که با سابقه چندین ساله در امر ساخت و ساز، بازسازی و نوسازی مهارت بسیار بالایی دارد و از افراد متخصص در این زمینه استفاده می کند که انواع ساختمانهای اداری، تجاری، مسکونی، هتل و اقامتگاهی را انجام می دهند ضمن اینکه دکوراسیون داخلی و هر نوع اجرای ساختمانی مانند گرین وال را نیز با بهترین ایده ها و با کیفیت ترین مصالح ساختمانی اجرا می کنند.

نمونه پروژه های انجام شده تیم معماری پروسه کاملا نشان دهنده نوع طراحی، جذابیت و دقت بالا در انتخاب ایده ها را در ساختمان های متنوع نشان می دهد.