اجرای صفر تا صد دیوار سبز (گرین وال)

اجرای صفر تا صد دیوار سبز (گرین وال)

15 دسامبر , 2020 دسته بندی: مقالات

دیوار سبز | ساخت دیوار سبز در خانه | قیمت دیوار سبز | گلدان دیوار سبز | دیوار سبز چیست | دیوار سبز نمدی | اجرای دیوار سبز | دیوار سبز حیاط

گرین وال چیست و چه کاربردهایی دارد؟

در ابتدا بهتر است اطلاعاتی در مورد دیوار سبز بدانیم و اینکه به چه گیاهانی و با چه شرایط رشدی دیوار سبز میگویند و اصطلاح دیوار سبز ریشه اش کجاست؟

با آپارتمانی شدن بیشتر منازل مسکونی افراد به دور از گیاهان و دریافت انرژی خورشیدی توانستند راه حل بسیار مناسبی را پیدا کنند که بتوانند هم از گیاهان آپارتمانی استفاده کنند و هم اینکه این گیاهان را به مدت طولانی در منزل خود داشته باشند که با به روی کار آمدن دیوار سبز بسیاری از این مشکلات حل شد.

تیم معماری پروسه با اجرای صفر تا صد گرین وال بهترین ایده ها و بهترین طراحی را برای دیوار یا استفاده از گیاهان آپارتمانی را ارائه می دهند که همراه با دکوراسیون منزل شما زیبایی بی نظیری را داشته باشید.

نمونه کارهای مجموعه تیم معماری پروسه را می توانید در این لینک مشاهده کنید و برای ساخت وساز، بازسازی و نوسازی تمامی واحدهای مسکونی، تجاری، اداری، اقامتگاهی خود ثبت پروژه خود را انجام دهید تا توسط این تیم حرفه ای بهترین دیزاین، نما و دکوراسیون را به شما ارائه دهند.

دیوار سبز و مزایای استفاده از گرین وال ها

دیوارهای تراشیده با گیاهان سبز را حتما در لابی هتل ها یا دفاتر شرکتی و احتمالاً حتی در فرودگاه ها و مراکز خرید دیده اید.

این دیوار عمودی که معمولاً بر روی دیوارهای داخلی یا خارجی ساختمان نصب می شود، می تواند از نظر اندازه و شکل متفاوت باشد و تجربه ای تازه و فضای سبز را ارائه دهد که به عنوان هنر دیوار زنده عمل می کند در حالی که تمام مزایای طبیعت را هم دارا می باشد.

گرین وال آپارتمانی

این دیوارهای عمودی سبز در هشت سال گذشته به طور فزاینده ای در ایالات متحده محبوب شده اند و در خانه های مسکونی و ساختمانهای آپارتمانی، به ویژه در شهرهایی که فضا محدود است، استفاده بیشتری داشته اند.

چه در فضای داخلی و چه در فضای باز، ایستاده آزاد یا دیوار متصل، تقریباً برای هر شرایطی یک گرین وال مناسب وجود دارد.

اما دیوارهای سبز دقیقاً چگونه ساخته می شوند و چگونه می توان انواع مختلف را از یکدیگر تفکیک کرد؟

دیوارهای سبز سازه های عمودی هستند که انواع مختلفی از گیاهان یا سایر سبزه ها را به آن متصل می کنند. فضای سبز اغلب در یک محیط رشد متشکل از خاک، سنگ یا آب کاشته می شود. از آنجا که دیوارها گیاهان زنده دارند، معمولاً در سیستم های آبیاری ساخته شده اند.

گرین وال مناسب برای هر مکان باهر فضا

این دیوارهای پوشیده از گیاه با نماهایی که اغلب هنگام بالا رفتن از دیوارهای خارجی ساختمان مشاهده می شوند، با استفاده از آنها به عنوان تکیه گاه سازه، متفاوت است. در دیوارهای سبز، محیط رشد روی سطح یا ساختار دیوار است، در حالی که نماها در زمین ریشه دارند. علاوه بر این، سبز شدن نماها می تواند مدت زمان طولانی طول بکشد تا بتواند یک دیوار کامل را بپوشاند، در حالی که دیوارهای سبز ممکن است از قبل رشد کنند.
این دیوارهای هوشمند و فعال معمولاً شبیه دیوارهای سبز معمولی به نظر می رسند، اما به دلیل استفاده از هوش مصنوعی و فناوری، اهداف بیشتری دارند. ویژگی های یک دیوار زندگی هوشمند می تواند به صورت خودکار و کنترل شود، و باعث افزایش اثرات می شود.

مزایای دیوار سبز

  • دیوارهای سبز باعث سرگرمی یک فضا می شوند و مزایای بسیاری دارند. اول از همه، مزایای بصری دیوار زندگی را نمی توان نادیده گرفت. تکه های چشم نواز می توانند تأثیر زیادی در تزئین محیط شهری ساخته شده از بتن و آجر داشته باشند، بنابراین گزینه های دیگری برای کشاورزی شهری، باغبانی و دکوراسیون داخلی ارائه می دهند.
انواع گرین وال
  • دیوارهای زنده می توانند ما را شادتر و سازنده تر کنند، زیرا آنها نیاز ذاتی ما به اطراف طبیعت را جلب می کنند. آوردن عناصر طبیعی به مکانهایی که به طور کلی دیده نمی شوند، روحیه ما را بالا می برد و باعث هوشیاری و نشاط بیشتری می شود. این مفهوم به عنوان بیوفیلی نیز شناخته می شود.
  • مطالعات همچنین نشان داده است که طبیعت می تواند رفتارهای منفی مانند پرخاشگری و اضطراب را کاهش دهد. علاوه بر این، مشخص شده است که ارتباط با طبیعت باعث کاهش استرس و رفع خستگی ذهنی می شود. این به دلیل واکنش خودکار بدن ما نسبت به دیدن و قرار گرفتن در اطراف عناصر طبیعی است.
بهترین اجرای گرین وال با مجموعه پگ- کو
  • با درک بهتر مسائل مربوط به آلودگی و کیفیت هوا، تأثیرات گیاهان بر کیفیت هوا نیز به همین ترتیب بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. اثر تصفیه هوا گیاهان از طریق میکروب های ریشه گیاه حاصل می شود، که می تواند از مواد شیمیایی به عنوان مواد مغذی استفاده کند. علاوه بر تأثیرات مستقیم سلامتی، اثبات شده است که کیفیت هوا به بهبود هوشیاری و توانایی های شناختی افراد منجر می شود.
اجرای کامل گرین وال با تیم پروسه
  • با این حال، این دیوار منفعل منظم (یا گیاهان به تنهایی) تصفیه و طبیعی سازی هوا را به اندازه کافی برای اختلاف محسوس انجام نمی دهند. دیوارهای سبز هوشمند و فعال با گردش هوای فعال به این مهم دست می یابند، زیرا دیوار، گیاهان و فناوری پشتیبانی همه برای این منظور طراحی شده اند.
گرین وال

با ذکر این مطالب اهمیت استفاده از گیاهان در داخل منازل و واحد مسکونی بیشتر از قبل احساس می شود و اینکه نیاز اساسی افراد می باشد تا بتوانند بهتر با زندگی آپارتمانی کنار بیایند و آرامش بیشتری را درمنزل احساس کنند.

تیم معماری پروسه بهترین اجرای دیوار سبز و یا گرین وال ها را با طرحهای کاملا جدید و باب سلیقه شما انجام می دهند و با کمک گرفتن از فناوری های هوشمندانه بهترین و با کیفیت ترین اجرای گرین وال را ارائه می دهند.